Podatek dochodowy

Komunikat MF – fałszywe e-maile o ukrywaniu dochodów

Komunikat MF – fałszywe e-maile o ukrywaniu dochodów. Komunikat Ministerstwa Finansów z 9 listopada 2016 ostrzega w sprawie otrzymywania przez podatników fałszywych e-maili o ukrywaniu dochodów:

Ta wiadomość e-mail nie pochodzi z Ministerstwa Finansów i zawiera załącznik ze złośliwym kodem atakującym komputer odbiorcy wiadomości. Rada jest taka aby nie otwierać takiego e-maila i załącznika, a wszelkie kwestie finansowe i podatkowe – nim się cokolwiek zrobi – najpierw omówić ze swoją księgową 🙂

Treść e-maila brzmi tak:

Dzien dobry,
W trakcie naszych kontroli ujawnilismy ukrycie Pana/Pani dochodow, w zwiazku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa.
Dokument wskazujacy na naruszenia o skladaniu falszywego dochodow zalaczony w e-maile.Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego rowniez jest zalaczona do dokumentu.
Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 09.11.2016 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a takze interesuja nas niektore transakcje przeprowadzane w roku biezacym.
W razie jakichkolwiek pytan prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja sie ponizej, nalezy podac w pismie numer sprawy “PL09579261” i osobisty kod.

Ministerstwo Finansow
ul. Swietokrzyska 12
00-916 Warszawa
NIP: 526-025-02-74
REGON: 000002217

Źródło: www.mf.gov.pl

 

Fałszywe maila, w których adresta podszywa się pod Ministerstwo Finansów to tylko czubek góry lodowej. Przed różnego rodzaju próbami wyłudzenia danych poprzez fałszywe maile z zawirusowanymi linkami lub załącznikami  od dłuższego czasu ostrzega coraz więcej instytucji m.in. mBank np z koniecznością aktualizacji danych, Poczta Polska, DHL – odnośnie odbioru przesyłki, etc.

Zachować szczególną ostrożność należy również w przyadku faktur przesyłanych mailem czy wezwań do zapłaty. Zawsze – nim otworzysz link czy załącznik – sprawdź czy znasz nadawcę! Upewnij się czy z usług tej firmy faktycznie korzystałeś! Sprawdź czy adres nadawcy nie tylko w opisie ale i w adresie jest spójny z nazwą rzekomej firmy – dla przykładu e-mail z firmy DHL pownien mieć rozszerzenie@dhl.com

Internet daje niezliczone możliwości zarówno hakerom jak i zwykłym naciągaczom, a ich pomysłowość ciągle rośnie dlatego po prostu bądźmy ostrożni!

obserwuj nasze publikacje
Facebooklinkedinmail

zapoznaj się z informacją
Facebooklinkedinmail